Site Rengi

Temel Eğitim Sonrası Kimlik Başvuru Belgeleri

Anasayfa » Temel Eğitim Sonrası Kimlik Başvuru Belgeleri

Temel Özel Güvenlik Eğitimi sonrasında kimlik kartınızı çıkarttırmak için hazırlamanız gereken bazı evraklar olacak. Bu evrakların tam listesini aşağıda bulabilir ve belgeleri indirerek hazırlayabilirsiniz.

 1. Başvuru Dilekçesi
 2. Sertifikanın Aslı ve Fotokopisi
 3. Sağlık Kurulu Raporu
 4. Diploma Aslı-Fotokopisi yada Öğrenci Belgesi
 5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 6. 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
 7. ÖGG Kimlik Kart Bedeli Dekontu 50 TL
 8. ÖGG Kimlik Harcı Dekontu 1343 TL

AÇIKLAMALAR

 • Randevunuzu tüm evraklarınızı hazırladıktan sonra buradan alabilirsiniz.
 • Başvuru dilekçesi randevunuzu aldıktan sonra otomatik olarak doldurulacak ve yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz. Yada sayfamızdan örneğini indirip doldurabilirsiniz.
 • Sağlık kurulu raporu (Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden alınmış ve üzerinde “Silahlı/Silahsız ÖGG Olur İbareli Rapor”) – Kursa kayıt olurken verdiğiniz sağlık raporudur ve 1 yıl geçerliliği vardır.
 • ÖGG Kimlik Kart Bedeli – Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının T.Halkbankası Opera Şubesine yatırılacaktır. Halkbankası şubelerinden yatırabilirsiniz. IBAN : TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96 – 50 TL’dir.
 • ÖGG Kimlik Ruhsat Harcı Dekontu, Vergi Dairelerindeki 9103 numaralı harç hesabına yatırılacaktır. Eğer daha önce özel güvenlik kimlik kartınız var ise bu ücreti yatırmıyorsunuz.

Tüm evraklar hazırlandıktan sonra randevu kağıdınızda ki gün ve saate dikkat ederek Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne evraklarınızı teslim edecekseniz. Ancak pandemi nedeniyle Şubeden gelen mesaj olursa o mesaja rivayet edilecektir.

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Adres: Mecidiyeköy, Eski Osmanlı Sk. No:1 34387 Şişli/İstanbul