Site Rengi

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Özel Güvenlik ile ilgile merak ettiğiniz soruların yanıtlarına ulaşabileceğiniz ilgili bölüm.

2024 yılı güvenlik kursu ve güvenlik sertifikası kaç lira?

Ankara ili için 2024 yılı güvenlik kursu ve sertifikası fiyatları şu şekildedir.
Silahlı güvenlik kursu fiyatı ( 5000-6000 TL)
Silahsız güvenlik kursu fiyatı (4000-4500 TL)
Silahlı Yenileme kursu fiyatı (2000-3000 TL)
Silahsız Yenileme kursu fiyatı (1500-2000 TL)

Ankara güvenlik kursu ve güvenlik sertifikası nereden alınır?

Güvenlik kursuna kaydolup sertifika almak isteyen adayların Diriliş Özel Güvenlik kursumuza 1 adet biyometrik resim ve öğrenci belgesi ile başvuru yapması yeterlidir.

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için yaş şartı varmıdır?

Evet vardır, silahsız eğitim için 19 yaşından silahlı temel eğitim için 22 yaşından gün almış olmanız gerekmektedir. Üst yaş sınırı yoktur!

Özel Güvenlik kursu kaç ay sürer?

Silahlı özel güvenlik kursu 15 gün ve 2 gün istirahat ,silahsız güvenlik kursu 12 gün ve 2 gün istirahat, silahlı yenileme kursu 8 gün ve 1 gün istirahat, silahsız güvenlik kursu 6 gün ,silah fark eğitimi ise toplamda 3 gün sürmektedir.

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için eğitim şartı varmıdır?

Silahsız temel eğitim için en az ortaokul veya yıllık ilköğretim mezunu, silahlı için ise en az lise mezunu olmak gerekir.

Silahsız kimliğim var, silahlıya çevirmek için ne yapmam gerekir?

Sadece silah (uygulama) eğitimi almanız ve sınavda başarılı olmanız gereklidir. Hazırlamanız gereken heyet raporu ve diğer belgeler gereklidir. Bu belgeler illere göre eğişebildiği için mutlaka kayıt olacağınız kurstan bilgi almanız gerekir.

Silahsız kimliğimi silahlıya çevirirken beş yıllık süre nasıl hesaplanır?

Kimliğinizin süsesi dolmuş ise beş yıllık süre, girdiğiniz temel sınavın yapıldığı tarihten itibaren başlamaktadır. Bu sebeple silahsız kimliğinizdeki geçerlilik süresinin aynen yeni kimliğini de yazılması gerekmektedir. Süre dolmamışsa 5 yıllık süre kimlik geçerlilik tarihine 5 yıl eklenerek hesaplanır.

Sınav yeri ne zaman belli olur?

Sınav ücretinizi yatırdıktan sonra yaklaşık 10-15 günlük bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde sınav yeriniz belli olur. Sınav giriş belgenizi kurs merkezimizden almanız gerekmektedir.

İş garantisi var mıdır?

5188 sayılı kanun kapsamında hiç bir eğitim kurumunun iş garantisi verme zorunluluğu yoktur. Hiç bir eğitim kurumu iş garantisi veremez!

Aldığım sertifikayı nerelerde kullanabilirim

Özel güvenlik eğitim sertifikaları içişleri bakanlığı onaylı olup mütekabiliyet esasının geçerli olduğu bütün dünya ülkelerinde geçerlidir. Mütekabiliyet esasının varlığına dışişleri bakanlığı karar verir.

İş garantisi var mıdır?

5188 sayılı kanun kapsamında hiç bir eğitim kurumunun iş garantisi verme zorunluluğu yoktur. Hiç bir eğitim kurumu iş garantisi veremez!

Hastane raporunu nereden alabilirim?

Özel güvenlik görevlisi olur ibareli sağlık raporları tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınmaktadır. Alınacak raporda asgari göz ,kulak, burun, boğaz, psikiyatri, nöroloji bölümlerinden onay alınması zorunludur. Ankara ilinde bu raporu alabileceğiniz hastanelerden birkaçı Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi, Pursaklar Devlet hastanesi, Keçiören Araştırma Hastanesi dir.

Nasıl Özel Güvenlik Olurum?

Özel Güvenlik olabilmek için öncelikle yaş şartını tamamlamış olmak gerekir. Silahlı özel güvenlik kursu için en az 21 silahsız güvenlik kursu için en az 18 yaşına girmiş olmak gerekir. Sonrasında özel güvenlik silahlı ve silahsız kursunu başarı ile tamamlamak gerekir. Özel güvenlik kursundan başarı ile geçen kursiyerler her yıl 6 kez düzenlenen özel güvenlik sınavını başarırsa özel güvenlik olmaya hak kazanırlar.

Özel Güvenlik Görevlisi Maaşları?

Özel güvenlik görevlisi görevin mahiyetine göre maaş alır. Ayrıca şehirden şehire maaşlar değişebilmektedir. Yaklaşık olarak silahlı yada silahsız bir özel güvenlik görevlisi normal çalışma koşulları ile 2024 yılı itibariyle 20000 TL civarı bir maaş ve yol yemek ücreti alabilmektedir. Bu rakam şehirler arası farklılık gösterebilir.

Özel Güvenlik Kursları Fiyatları?

Özel güvenlik kurs fiyatları şehirler arası farklılıklar gösterebilir.Ankara ili için bu fiyatlar silahlı güvenlik kursu için 5000 silahsız için ise 4000 TL civarıdır.

Diriliş Özel Güvenlik