Site Rengi

Silahsızdan Silahlıya Geçiş(Silah Fark Güvenlik Kursu)

Anasayfa » Silahsızdan Silahlıya Geçiş(Silah Fark Güvenlik Kursu)

Silahsız özel güvenlik kursu sertifikası veya ögg kimlik kartı olup silahlıya çevirmek isteyen adayın, en az lise mezunu olması ve 21 yaşını doldurmuş olması gereklidir. Ayrıca silahlı eğitime katılabilmek için tam teşekküllü devlet hastanesinden alınmış silahlı özel güvenlik olur ibareli devlet raporu ile eğitim kurumuna başvuru yapılır.

Silahsız güvenlik kursu sertifikası olup silahlıya dönüştürmek isteyen aday, yirmi (20) saatlik silah bilgisi ve atış eğitimine tabi tutulur. Atışlar poligon ortamında, 15 metre mesafeden 25 fişek üzerinden yaptırılır.

3 günlük silah eğitimi tamamlayan adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel güvenlik sınavına girmeye hak kazanır.

Geçiş sınavı 25 soruluk test (Her bir soru 2 puan) ve atış sınavı (15 metre mesafeden 5 fişek, her bir isabet 10 puan) olmak üzere 2 bölümden oluşur,

Adayın başarılı olabilmesi için daha önce girdiği silahsız puanı ve silah geçiş sınavının toplamının 120 olması ve silah geçiş sınavının 50 puanın altında olmaması gerekir.

Başarısız olanlar yeniden kurs görmeksizin bir yıl içinde birbirini takip eden 3 sınava daha katılabilir. Yine başarısız olursa tekrar kurs görmek zorundadır.

Silahsızdan silahlıya geçiş eğitimi için daha önce kazanmış olduğunuz silahsız özel güvenlik sertifikası veya silahsız özel güvenlik kimlik kartınızın olması gerekmektedir.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş

Silahsız sertifikanızı veya özel güvenlik kimlik kartınızı silahlıya çevirmek için 21 yaş veya üstü olmakla beraber en az lise mezunu olmanız gerekir.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Evrakları Nelerdir?

Silahsızdan silahlıya geçiş evrakları olarak aşağıdaki evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Alacağınız silah eğitiminde derslere kaydınızın tamamen yapılması için kurumumuza gelirken getirmeniz gereken evrakları şöyledir;

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Diploma veya Öğrenci Belgesi

4 Adet Vesikalık Fotoğraf

İkametgah (E-devletten veya muhtardan)

Sağlık Raporu – Heyet Raporu (Devlet hastanesinden alınması zorunludur. Üzerinde KBB, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri ve Göz doktorlarının kaşesi, baş hekim onayı ve rapor üzerinde mutlaka “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibaresi yer almalıdır.)

Not: Dilerseniz kurumumuza sadece nüfus cüzdanı fotokopiniz ile gelerek yerinizi ayırtabilir ve ön kayıt olabilirsiniz. Böylece herkesten önce yerinizi ayırmış ve ön kaydınızı yaptırmış olursunuz.

Eğitim Dersleri Ne Kadar Sürer?

Silahsızdan silahlıya geçiş evraklarınız tam olduğunda sizleri sınıflara dahil ederiz ve Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bildiriminiz yapılır. Ardından sizlere dersin başlayacağı gün için mesaj gelir ve dersleriniz başlar. Silahsızdan silahlıya geçiş toplamda 20 saatlik bir eğitimdir. Bu eğitimin 5 saati poligonda uygulama atışı yapılarak geçirilirken geri kalan 15 saati de sınıf ortamında teorik olarak gösterilir.

Yukarıda bahsettiğimiz silahsızdan silahlıya geçmek için toplam ders saati olan 20 saatlik eğitim yaklaşık olarak 3 güne tekamül etmektedir.

Eğitimlerimiz konusunda uzman eğiticiler ve emniyet kadrosunda çalışan profesyonel eğiticiler tarafından verilmektedir. Amacımız özel güvenlik sınavlarında en yüksek başarıyı sağlamak özel güvenlik sektörüne başarılı personeller yetiştirmektir.

Silahsızdan silahlıya geçme eğitimi almak için lütfen bizimle “iletişim” sayfamızdan irtibata geçin.

Eğitiminizi tamamladıktan sonra kimliğinizi veya sertifikanızı silahlıya çevirmek için sınava dahil olursunuz. Yapılacak olan bu özel güvenlik sınavında sizlere 25 adet silah sorusu ile 5 adet uygulama atışı yaptırılır. Sorumlu olduğunuz sınav kısmı bu şekildedir.

Sınavlarda başarılı olmak için silah sorularından ve atış sınavından toplamda 60 puan almanız gerekmektedir. Her doğru silah sorusundan 2 puan alırken, her isabetli atıştan da 10 puan alırsınız.