Site Rengi

Sık Sorulan Sorular

Anasayfa » Sık Sorulan Sorular

Özel Güvenlik Kursları Kaç Ay Sürer? Özel güvenlik kursları silahlı 15 silahsız 12 ve yenileme eğitimi 8 gün olacak şekilde planlanıp icra edilir.

Özel Güvenlik İş Garantisi Var mı? Özel güvenlik eğitim kurumları iş taahhüdü veremezler.

Kimler Özel Güvenlik Görevlisi Olamaz? 5188 sayılı kanunda sayılan haller , kısıtlılık halleri ,kasten işlenmiş suçtan alınan 1 yıl ve üstü ceza ve yüz kızartıcı suçlardan hüküm alanlar özel güvenlik görevlisi olamazlar.

Özel Güvenlik Olmak için Genel Şartlar Nelerdir? Kanunda belirtilen sağlık şartlarına haiz olmak , kısıtlı olmamak , 19 yaşından gün almak ve en az ortaokul mezunu olmak.

Hizmet içi Eğitim Atışı Nedir? Kimler Yapabilir? Kamu kurum ve kuruluşlarında silahlı özel güvenlik kadrosunda çalışan her özel güvenlik her yıl 1 kere 25 mermilik atış yapmak zorundadır.

Temel Eğitimi Sonrasında Kimlik için Başvuru Belgeleri Nelerdir? Kimlik başvurusu e devlet üzerinden yapılmakta olup e devletten başvuramayan adayların öğrenci işleri kısmındaki belgelerle il özel güvenlik şube müdürlüklerine bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Yenileme Eğitimi Sonrasında Kimlik için Başvuru Belgeleri Nelerdir? Kimlik başvurusu e devlet üzerinden yapılmakta olup e devletten başvuramayan adayların öğrenci işleri kısmındaki belgelerle il özel güvenlik şube müdürlüklerine bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Özel Güvenlik Olmak için Yaş Şartı Var mıdır? Silahlı için 22 silahsız için 19 alt yaş sınırı bulunmaktadır.

Özel Güvenlik Olmak için Boy ve Kilo Şartı Var mıdır? Herhangi bir boy kilo kısıtlaması bulunmamaktadır.

Silahsız Kimlik Silahlıya Nasıl Çevrilir? 20 saatlik Silah fark eğitimini tamamlayıp 25 soruluk silah sınavını ve 5 mermilik sınav atışından başarılı olmak kaydıyla silahsız kimlik silahlıya çevirilir.

Özel Güvenlik Silah Sınav Atışı Ne Zaman? Sınav atışları yazılı sınavı takip eden hafta içinde herhangi bir gün içerisinde yapılır.

Ne Kadar Süre Önce Kayıt Olmalıyım? Özel güvenlik eğitimleri yaklaşık olarak sınavdan 1 ay önce tamamlanmalıdır.

Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler

Özel Güvenlik Sınav Puanı Nasıl Hesaplanır? Yazılı sınav soruları 1 puan silah soruları 2 puan ve her mermi vuruş adedi 10 puan olarak hesaplanır. Toplamda 200 puan üzerinden 120 alınması ve silahlı ve silahsız eğitim ayrı ayrı en az 50 baraj puanını geçmelidir.

Özel Güvenlik Sınavı için Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Sınav gün ve saatinde kimlik ,sınav giriş belgesi ve kalem ile sınavdan en az 1 saat önce sınav alanında hazır bulunulmalıdır.

Özel Güvenlik Sınavı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Sınavda genellikle bir önceki dönem ve dönemlerde sorulan sorulara yakın yada aynı paralellikte sorular sorulmakta olup eski sınav sorularına çalışmak avantaj kazandıracaktır.

Özel Güvenlik Sınav İtirazı Nasıl Yapılır? Eğitim kurumlarına yapılacak yazılı başvuru ile sınava itiraz edilir. Bu maksatla Halkbank üzerinden sınav itiraz ücretinin yatırılmış olması zorunludur.

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak için Eğitim Şartı Nedir? Silahlı için lise silahsız için ortaokul mezunu olmak yeterlidir.

Özel Güvenlik Kursuna Kayıt için Gerekli Evraklar Nelerdir? Diploma , sağlık raporu, 1 adet biyometrik fotoğraf

Bayan Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur? Özel güvenlik şartlarında bayan erkek ayrımı yapılmamaktadır.

Güvenlik Sertifikası için Gerekli Belgeler Nelerdir? Sertifika eğitim kurumu tarafından onaylatılmakta olup kursu başarıyla tamamlamak ve sınavda başarılı olmak yeterlidir.

Güvenlik Eğitim Konuları ve Saatleri Nelerdir? Toplam silahlı için 11 ders silahsız için 10 ders ve silahlı 120 silahsız 100 saatlik eğitim programı uygulanır.

Güvenlik Sertifikası için Lise Diploması Şart mı? Sadece silahlı eğitim için lise şartı aranmaktadır.

Ortaokul Mezunu Silahlı Özel Güvenlik Olabilir mi? Ortaokul mezunları sadece silahsız güvenlik olabilirler.

Özel Güvenlik Görevlisi Bıyıklı Görev Yapabilir mi? Sakal ve bıyık çalışılan şirketin kuralları çerçevesinde belirlenmektedir.

Özel Güvenlik Olmak için Kaç Puan Almak Gerekir? 60 Puan ortalamasının sağlanması gerekmektedir.

Özel Güvenlik Sınav Hakkı Kaç Tane? İlk girilen sınav haricinde 3 hakkınız daha bulunmakta olup her seferinde sınav harcı tekrar yatırılmalıdır.

Özel Güvenlik Yenileme Sınavında Kalma Var mı? Yenileme sınavında başarısız olma durumu mevcut olmayıp sınava girmeniz yeterlidir. ilahlı iseniz atış sınavına da gitmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde silahsız olarak kimliğiniz değiştirilecektir.

Silahlı Özel Güvenlik için Askerlik Şart mı? Askerlik şartı aranmamaktadır.

Diriliş özel güvenlik ailesi için öğrencimizin bir yorumu görselde paylaşılmıştır.