Site Rengi

Güvenlik Kursumuz Hakkımızda

Anasayfa » Güvenlik Kursumuz Hakkımızda

Diriliş Özel Güvenlik Kursu Eğitim Merkezi olarak Ankara’nın merkezi Kızılay’da Özel Güvenlik Eğitim kursları vermekteyiz.

Ankara’da  özel güvenlik eğitim merkezi olarak hizmet veren 27 kurum bulunmakta olup amaç ve vizyonumuz başarı odaklıdır.

Eğitim kurumumuzda başlıca olarak silahlı temel, silahsız temel, silahlı yenileme, silahsız yenileme ve silahsız dan silahlıya geçiş eğitimleri verilmektedir. Aşağıda da anlatılacağı üzere eğitmenlerimiz alanında uzman kişilerdir.

Ayrıca bu eğitimlerin yanı sıra emekli Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet personeli vasıtasıyla kurum ve kuruluşlara özel atış eğitimi, araçlı kaçma kurtulma ve ileri sürüş teknikleri eğitimi çalışmalarımız devam etmektedir.

Kurumumuz tarafından kurum ve kuruluşların yıllık hizmet içi eğitim atışları profesyonel kadromuz ile %100 hedef odaklı olarak gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca kurumumuz bünyesinde çalışan avukatlarımız vasıtasıyla öğrencilerimize ve ihtiyaç duyan özel güvenlik görevlilerine ücretsiz olarak iş hukuku konusunda danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Diriliş Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri, 26 Haziran 2004 tarihinde yayınlanan “5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun” ve ilgili yönetmelik hükümlerine uygun olarak 2017 yılında kurulmuştur.

Diriliş Özel Güvenlik Eğitim Merkezi “Cumhuriyet mahallesi Selanik caddesi 7/8 Kızılay/Ankara ” adresinde hizmete başlamıştır.

 Özel güvenlik eğitimi almak ve özel güvenlik kimlik kartı çıkartmak isteyen güvenlik adayları için Ankara’nın merkezi Çankaya ilçesi Kızılay bölgesinde metro ve otobüs durakları kesişiminde faaliyet göstererek güvenlik görevlisi eğitimine yeni bir nefes olmuştur.

Diriliş Özel Güvenlik

Şirketimizin kurucusu ve yöneticileri Sayın Sinem Tanrıkoluoğlu ve Sayın Hasan Duru daha önce özel güvenlik eğitimi sektöründe profesyonel olarak yöneticilik ve işletmecilik yapmış olup, Sayın Hasan Duru Emekli emniyet personeli olup Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı Özel Güvenlik Şube müdürlüğü bünyesinde 20 yılı aşkın bir süre çalışmış olup özel güvenlik eğitimi tecrübesine sahiptir.

Diriliş Özel Güvenlik kurulduğu andan itibaren güvenlik kursu anlayışında 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve ilgili yönetmelik hükümlerine göre nitelikli özel güvenlik yetiştirme hedefini baz almıştır.

Ankara Diriliş Özel Güvenlik , nitelikli personel yetiştirme anlayışına sadece özel güvenlik sertifikası kazandırma değil özel güvenlikleri hayata hazırlama konusunda kursiyerlerine yardımcı olmaktadır.

Hangi Eğitimleri Veriyoruz?

 • Temel Silahlı Özel Güvenlik Kursu Eğitimi ve Uygulamaları
 • Temel Silahsız Özel Güvenlik Kursu Eğitimi ve Uygulamaları
 • Silahlı Yenileme Kursu Eğitimi ve Uygulamaları
 • Silahsız Yenileme Kursu Eğitimi ve Uygulamaları
 • Silahsız Özel Güvenlik Kursu Kimliğini Silahlıya Çevirme Eğitimi ve Uygulamaları
 • Hizmet içi Atış Eğitimi ve Uygulamaları

Yukarıdaki eğitimlerin dışında yerinizde veya eğitim kurumumuzda diğer eğitim fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.

Diğer Eğitimlerimiz

 • X-Ray Cihazı Eğitimi
 • CCTV Kursu
 • Etkili İletişim Eğitimi
 • İlk Yardım Eğitimi
 • Yangın Güvenliği ve Doğal Afetler Eğitimi
 • Kapı Dedektörü, El Dedektörü ve CCTV (Kapalı Devre Görüntüleme Sistemi) Eğitimi