Site Rengi

Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi

Anasayfa » Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi

Güvenlik Kimlik Kartını aldığı tarihten itibaren 5 yıllık süresi dolan özel güvenlik personeli 5188 Sayılı Yasa gereğince, SİLAHLI YENİLEME EĞİTİMİ almak zorundadırlar.

Silahsız Yenileme Eğitimi 7 gün, Silahlı Yenileme Eğitimi 8 gün sürmektedir. Eğitimi tamamlayan özel güvenlik personeli Türkiye Genelinde yapılacak sınava katılacak ve İçişleri Bakanlığı’nın ÖZEL GÜVENLİK EĞİTİM SERTİFİKASI – SİLAHLI YENİLEME Sertifikasını alacaklardır.

Kayıt için gerekli evraklar nelerdir?

  • 1 adet resim Diploma aslı
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Özel Güvenlik kimlik kartı fotokopisi

Başvuru şartları nelerdir?

  • Kimlik kartı bitiş süresine 1 yıl kalan tüm özel güvenlik personelinin yenileme eğitimine başlaması gerekmektedir.
  • Kimlik yenileme işleminin, kimlik bitiş süresine 6 ay kala tamamlanmış olması önemlidir. Kimlik yenileme işlemleri hangi tarihte yapılır ise yapılsın, yenileme, kimlik üzerindeki geçerlilik süresinin (5. yıl) bitiminden başlamaktadır.
  • Yeni yapılan kanun değişikliği ile yenileme eğitimi ne zaman yapılırsa yapılsın 5 yıllık süre mevcut kimliğin süresinin bitiş tarihi üzerine eklenir.

Silahlı yenileme eğitimi , daha önce silahlı özel güvenlik sertifikası almış veya silahlı özel güvenlik kimlik kartı olan kişilerin, kimlik bitiş sürelerine en az 6 ay, en fazla 1 yıl kala özel güvenlik kimlik kartı yenileme işlemidir. Denetleme başkanlığınca kontrolü sağlanır.

Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartımı Yenilemek İstiyorum!

Silahlı yenileme eğitimi alabilmeniz için daha önceden silahlı özel güvenlik kimlik kartınızın veya silahlı özel güvenlik sertifikanızın olması gerekmektedir.

ÇALIŞAN GÜVENLİKLER DİKKAT : Silahlı özel güvenlik yenileme eğitimi alacakların kimlik süresi bitmesine en az 6 ay en fazla 1 yıl kala özel güvenlik eğitim kurumuna müracaat etmesi gerekir.

Silahlı Yenileme Yapmak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Silahlı yenileme yapmak için kursumuza kayıt olurken getirmeniz gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklar şu şekildedir;

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartı Fotokopisi veya Sertifika Fotokopisi
  • 4 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • İkametgah (E-devletten veya muhtardan)

Not: Dilerseniz kurumumuza sadece nüfus cüzdanı fotokopisi ile gelerek yerinizi ayırtabilir ve ön kayıt olabilirsiniz. Böylece herkesten önce yerinizi ayırmış ve ön kaydınızı yaptırmış olursunuz.

Silahlı Yenileme Dersleri Ne Kadar Sürer?

Silahlı özel güvenlik yenileme eğitimi toplam 60 saatlik derslerden oluşur. Bu derslerin 55 saati yani 7 günü dersliklerimizde teorik olarak geçecektir. Geri kalan 5 saati ise poligonda uygulamalı atış dersi ile son bulacaktır.

Silahlı Yenileme Eğitimi Hangi Derslerden Oluşur?

Toplamda 7,5 gün süren silahlı güvenlik eğitimi aşağıdaki derslerden oluşmaktadır.

Yenileme Dersleri (7 gün) : Özel Güvenlik Hukuku (10 saat), Güvenlik Tedbirleri (10 saat), Yangın Bilgisi (4 saat), Kişi Koruma (4 saat), Genel Kollukla İlişkiler (2 saat), Etkili İletişim (8 saat), Uyuşturucu Madde Bilgisi (1 saat), Temel İlk Yardım (4 saat), Güvenlik Sistem ve Cihazları (3 saat), Kalabalık Yönetimi (4 saat) gibi yenileme derslerinden oluşmaktadır.

Silah Dersi (1 gün) : Silah eğitimi dersleri yarım gün teorik ve yarım gün pratik olmak üzere tamamlanmaktadır. Teorik eğitimler sınıf ortamında görsel slaytlar ve videolu eğitimler halinde yapılmakta, uygulamalı eğitimler ise poligonda gerçek atış yapılarak tamamlanmaktadır.

Eğitimlerimiz konusunda uzman eğiticiler ve emniyet kadrosunda çalışan profesyonel eğiticiler tarafından verilmektedir.

Silahlı yenileme eğitimi almak için lütfen bizimle “iletişim” sayfamızdan irtibata geçin.